Hide User Window

ورود / ثبت نام

 

کاربر سایت هستید؟

 
 
 
 

در سایت عضو نیستید؟

با عضویت در سایت امکان دریافت خبرنامه و اخبار جدید را برای خود میسر کنید.

 
 

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا کلیک کنید.

 

 

نکته: این آموزش کمی قدیمی است و در حقیقت همان آموزشی است که روی نگارش اولیه‌ی فارسی‌نگار قرار داشت، بنابراین آن را به همان صورتی که بوده اینجا گذاشته‌ایم.

فقط قابل ذکر است که این آموزش برای نگارش 1 و 2 سیستم عامل کلاس‌پد نوشته‌شده‌بوده اما الآن که نگارش 3 آمده توصیه می‌کنیم کسانی که کلاس‌پد 300 و 300 پلاس دارند کلاس‌پد خود را آپدیت کنند و از نگارش 3 مدیر کلاس‌پد استفاده کنند.

 

آموزش استفاده از مدیر کلاس‌پد و برنامه‌ی نصب Addin ها

 

بسمه تعالی

آموزش ارتباط کلاس‌پد و رایانه با استفاده از

ClassPad Manager & ClassPad Add-in Installer


درباره‌ی مدیر کلاس‌پد (ClassPad Manager)

مدیر کلاس‌پد برنامه‌ای است که علاوه بر شبیه‌سازی کلاس‌پد، ارتباط کلاس‌پد و رایانه‌ی شما را امکان‌پذیر می‌سازد: امکان انتقال eActivityها (فایل‌های FLS) و امکان انتقال متغیرها (فایل‌های MCS). این برنامه در لوح فشرده‌ی کلاس‌پد موجود است. قبل از اتصال کلاس‌پد به رایانه، این برنامه را نصب کنید.

نکته‌: اگر مدت زمان آزمایشی این برنامه تمام‌شود، فقط می‌توانید به عنوان منتقل‌کننده‌ی متغیرها از آن استفاده کنید.


قبل از اتصال کلاس‌پد به رایانه

قبل از اتصال کلاس‌پد به رایانه، به برنامه‌ی Communication کلاس‌پد خود بروید، سپس منوهای زیر را انتخاب کنید:

> Settings > Setup > Communication

گزینه‌های زیر را (اگر تنظیم نیستند) مطابق روبرو انتخاب کنید:

Cable type: USB Cable, Wakeup Enable: On

مدیر کلاس‌پد را نیز حتماً باید نصب کرده‌باشید. نکته: اگر ویندوز اولین بار پس از اتصال در مورد Found Hardware یا Add Hardware پیغام داد، فقط Next را بزنید و هرجا گیر افتادید Cancel نمایید.


روش کار با مدیر کلاس‌پد

کلاس‌پد را با استفاده از کابل USB به رایانه متصل کنید تا پیغام «Standby, Press [Clear] key to terminate» نمایش‌داده‌شود. مدیر کلاس‌پد را اجرا کنید، روی شبیه‌ساز کلاس‌پد راست‌کلیک کرده و گزینه‌ی Exchange window را انتخاب نمایید. یک پنجره‌ی چهارستونی می‌بینید. دو ستون سمت چپ مربوط به کلاس‌پد و دو ستون سمت راست مربوط به رایانه می‌باشند. با کلیک بر روی در نوار ابزار رایانه با کلاس‌پد مرتبط می‌شود و فایل‌های کلاس‌پدتان را در سمت چپ می‌بینید. برای قطع ارتباط، را بزنید. برای برقراری مجدد ارتباط، روی کلاس‌پد خود Link>Transmit را انتخاب کرده و در مدیر کلاس‌پد را بزنید.

 

الف) درباره‌ی فایل‌های ویندوزی کلاس‌پد

در ویندوز فایل‌هایی که از کلاس‌پد خود به رایانه منتقل می‌کنید، تحت عنوان فایل‌های FLS و MCS ذخیره می‌شوند (اصطلاحاً Imageها) که حاوی فایل‌های کلاس‌پدتان می‌باشند. در سمت راست که فایل‌های رایانه‌ای کلاس‌پد وجود دارند، با راست‌کلیک بر روی Computer در بالا، به دو گزینه‌ی Add New Image و Insert Existing Image دست می‌یابید. گزینه‌ی اول فایل رایانه‌ای جدیدی را جهت حاوی‌شدن فایل‌های کلاس‌پد ایجاد می‌کند. گزینه‌ی دوم فایل MCS یا FLS را که (برای مثال) از اینترنت گرفته‌اید به لیست سمت راست اضافه می‌کند تا بتوانید آن را به کلاس‌پد منتقل کنید.

منابع و دانلودهای کلس‌پد www.ClassPad.ir

ب) استفاده و مشاهده‌ی فایل‌های کلاس‌پد در ویندوز

در ستون سوم با راست‌کلیک روی هر کدام از گزینه‌ها (Imageها)، گزینه‌ی Set as active image را دارید. با انتخاب آن، نام Image مورد نظر پررنگ می‌شود و بخش شبیه‌ساز کلاس‌پد از این به بعد حاوی فایل‌های موجود در آن Image خواهد بود.

 

ج) انتقال eActivity ها

پس از اتصال به ClassPad، در نوار ابزار مدیر کلاس‌پد، را انتخاب کنید. اگر eActivity را از اینترنت گرفته‌اید، با راست‌کلیک روی Computer>Insert Existing Image آن را به لیست سوم اضافه کنید. با انتخاب آن، پوشه‌ها و فایل‌های موجود در آن را می‌بینید که می‌توانید برای انتقال، آن‌ها را مستقیماً بر روی پوشه‌های کلاس‌پد درگ کنید (بکشید)، و یا از گزینه‌های Cut و Copy و Paste در نوار ابزار استفاده کنید.

 

د) انتقال متغیرها (فایل‌های معمولی کلاس‌پد)

مانند انتقال eActivity، با این تفاوت که باید در نوار ابزار را انتخاب کنید.
درباره‌ی نصب‌کننده‌ی برنامه‌ها (ClassPad Add-in Installer)

فایل‌هایی را که در اینترنت تحت عنوان Add-in عرضه‌می‌شوند (فایل‌های CPA) باید با استفاده از نصب‌کننده‌ی برنامه روی کلاس‌پد خود انتقال دهید. برای دریافت این برنامه از اینترنت، به صورت زیر عمل کنید:

به http://edu.casio.com/dl/ بروید. در صفحه اول Enter و در صفحه‌ی بعد Accept را انتخاب کنید. در صفحه‌ی بعد از آن با کلیک روی Registration پایین صفحه در سایت CASIO عضو شوید. پس از عضویت Log in کنید تا به صفحه‌ی دانلودها وارد شوید. زیر ClassPad 300 Series گزینه Add-in Software را تیک بزنید و Next کنید. از صفحه‌ای که ظاهر می‌شود، Add-in Installer Version 1.00 را دانلود کنید.


روش کار با نصب‌کننده‌ی برنامه‌ی کلاس‌پد

پس از نصب برنامه‌ی Addin Installer که در بالای صفحه گفته شد، کلاس‌پد خود را توسط کابل USB به رایانه متصل کنید. روی کلاس‌پد (اگر پیغام Standby و... آمد، Clear را بزنید) این‌ها را انتخاب کنید:

Link > Install > Add-In > Add-In App > OK

جمله‌ی «Communicating by USB port» ظاهر می‌شود.

حالا در ویندوز، در برنامه‌ی Add-In Installer روی کلیک کنید. جمله‌ی «Connecting to the ClassPad» ظاهر شده و پس از لحظاتی رایانه‌ی شما به کلاس‌پد متصل می‌گردد. سپس در سمت راست برنامه، شما می‌توانید گزینه‌ی Application را ببینید. از منوی Add-In گزینه‌ی Application را انتخاب کرده، فایل CPA مورد نظر را انتخاب کنید. برنامه نصب می‌شود.

حالا را (در صورتی که فعال است) کلیک کنید تا اتصال شما از کلاس‌پد قطع شود. برنامه نصب شد!

برای مشاهده و پاک کردن برنامه‌ها از روی کلاس‌پد، می‌توان از همین نصب‌کننده‌ی برنامه استفاده کنید، و یا در برنامه‌ی System کلاس‌پد به بخش Add-In App بروید.

 

در مورد مقاله چه فکر می‌کنید؟

چه نمره‌ای به محتوای این صفحه می‌دهید؟

عبارت امنیتی روبرو را وارد نمایید:

(برای راحت‌شدن از شر این فیلد در سایت ثبت نام کنید یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید.)
( چرا عبارت این‌قدر سخت است؟ )
 
 
 
 

© ClassPad.ir        استفاده از محتوای سایت فقط با درخواست قبلی از نویسنده و ذکر منبع مجاز است.

© 2010-2014 ClassPad.ir     All Rights Reserved