Hide User Window

ورود / ثبت نام

 

کاربر سایت هستید؟

 
 
 
 

در سایت عضو نیستید؟

با عضویت در سایت امکان دریافت خبرنامه و اخبار جدید را برای خود میسر کنید.

 
 

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا کلیک کنید.

 
ذخیره‌ی فایل‌ها در eActivity

همان طور که می‌دانید فرمول‌ها، برنامه‌ها، عکس‌ها، متون فارسی‌نگار، برنامه‌های CLua، فایل‌های نرم‌افزار Spreadsheet، نمودارها و لیست‌ها و داده‌های آماری و... همه و همه روی حافظه‌ی MCS کلاس‌پد ذخیره‌می‌شوند که از طریق ابزار Variable Manager به آن دسترسی دارید. آیا تا به حال شده که برای ذخیره‌ی فایل‌های خود دچار کمبود فضا شوید؟

کلاس‌پد برای همین فایل‌های معمولی (متغیرها) 512 کیلوبایت حافظه دارد، در حالی که می‌تواند 5.4 مگابایت eActivity در خود جای دهد. خوب طبیعی است که اگر حافظه کم می‌آورید از فایل‌های خود روی کامپیوترتان بک‌آپ بگیرید و هربار فایل‌هایی که نیاز دارید را به کلاس‌پد منتقل کنید. ولی در این مقاله‌ی آموزشی روشی را به شما معرفی می‌کنیم که بتوانید مجموعه‌ای از فایل‌هایتان را درون یک eActivity در حافظه‌ی Flash کلاس‌‍پد ذخیره‌کنید تا حتی در صورت کمبود فضا، در مواقع لزوم بتوانید روی خود کلاس‌پد به آن‌ها دسترسی داشته‌باشید.

روش کلی کار به این صورت است که با استفاده از نرم‌افزار eActivity فایلی را می‌سازید و کلاس‌پد به شما فضایی جهت ذخیره‌ی فایل‌هایتان در آن eActivity را می‌دهد. فایل‌های خود را در آن قرار می‌دهید و ذخیره‌اش می‌کنید. بدین ترتیب فایل‌های شما همراه با آن eActivity در حافظه‌ی بزرگ Flash ذخیره‌می‌شوند. و اما آموزش مرحله به مرحله:

وارد برنامه‌ی eActivity شوید و اگر فایلی را قبلاً باز کرده‌اید، ذخیره‌کنید. سپس با منوی File -> New فایل جدیدی ایجاد کنید.

حال با استفاده از منوی \*/ وارد ابزار Variable Manager بشوید. یک پوشه به نام eAct می‌بینید که در مواقع دیگر پنهان است! اما هنگامی که در برنامه eActivity باشید این پوشه را می‌بینید. با استفاده از همین ابزار Variable Manager، فایل‌هایتان را از پوشه‌های دیگر درون پوشه‌ی eAct کپی کنید. به این صورت که وارد پوشه‌های خود شوید، فایل‌هایی را که مایلید تیک بزنید و با انتخاب منوی Edit -> Copy یا Edit -> Move مقصد را پوشه‌ی eAct انتخاب کنید.

هر گاه کار کپی تمام شد، Variable Manager را ببندید. حالا در محیط اصلی برنامه‌ی eActivity یادتان نرود منوی File -> Save را انتخاب کنید تا فایلتان ذخیره‌شود!

بعد از انتخاب File -> Save و ذخیره‌ی فایلتان، منوی File -> New را انتخاب کنید تا فایل قبلی بسته شود. با این کار فایل‌های Temporary برنامه‌ی eActivity پاک می‌شوند و حجم اضافی آزاد می‌شود. حالا می‌توانید از برنامه‌ی eActivity خارج شوید.

پس از خروج از eActivity، وارد هر یک از برنامه‌های دیگر کلاس‌پد شوید و Variable Manager را بیاورید. می‌بینید که پوشه‌ی eAct غیب شده‌است، در حقیقت درون همان eActivity ذخیره‌شده‌است. می‌توانید فایل‌هایی را که درون آن eActivity ذخیره کرده‌اید، از پوشه‌های اصلی خود پاک کنید. آدرس وب‌سایت: www.ClassPad.ir

هرگاه به آن فایل‌ها نیاز دارید، برنامه‌ی eActivity را اجرا کنید و با منوی File -> Open فایل eActivity قبلی را باز کنید. سپس وارد Variable Manager بشوید و فایل‌هایتان را از پوشه‌ی eAct به پوشه‌های دیگر کپی کنید. سپس eActivity را ببندید و خارج شوید و در برنامه‌های دیگر کلاس‌پد از فایل‌هایتان که کپی کرده‌اید استفاده کنید و پس از استفاده آن‌ها را دوباره پاک‌کنید، زیرا از eActivity دوباره می‌توانید نسخه‌های اصلی‌شان را بیرون آورید.

 نکات مهم:

1ـ با توجه به این که این کار کمی فوت و فن دارد (tricky است!) ابتدا با چند فایل غیرمهم این کار را امتحان کنید تا به روند کار مسلّط شوید سپس فایل‌های جدی را با آن ذخیره‌کنید.

2ـ انجام این کار به هیچ وجه جایگزین پشتیبانی گرفتن با کامپیوتر نمی‌شود و فقط جهت صرفه‌جویی در فضای حافظه‌ی مصرفی است. با نرم‌افزار ClassPad Manager همیشه از فایل‌های خود بک‌آپ بگیرید.

3ـ می‌توانید چندین مجموعه‌ی فایل را در چندین فایل eActivity بگذارید و ذخیره کنید؛ هر فایل eActivity پوشه‌ی eAct مخصوص به خودش را دارد.

4ـ هیچ‌گاه حجم زیادی فایل درون یک eActivity نگذارید. مثلاً سعی کنید در هر eActivity حداکثر 100 کیلوبایت فایل بگذارید و کلاس‌‍پدتان نیز همیشه 200 کیلوبایت فضای خالی در حافظه‌ی MCS (همان Variable Manager) داشته‌باشد تا در بازگردانی فایل‌ها دچار مشکل نشوید.

 

در مورد مقاله چه فکر می‌کنید؟

چه نمره‌ای به محتوای این صفحه می‌دهید؟

عبارت امنیتی روبرو را وارد نمایید:

(برای راحت‌شدن از شر این فیلد در سایت ثبت نام کنید یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید.)
( چرا عبارت این‌قدر سخت است؟ )
 
 
 
 

© ClassPad.ir        استفاده از محتوای سایت فقط با درخواست قبلی از نویسنده و ذکر منبع مجاز است.

© 2010-2014 ClassPad.ir     All Rights Reserved