Hide User Window

ورود / ثبت نام

 

کاربر سایت هستید؟

 
 
 
 

در سایت عضو نیستید؟

با عضویت در سایت امکان دریافت خبرنامه و اخبار جدید را برای خود میسر کنید.

 
 

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید اینجا کلیک کنید.

 
انتقال عکس به کلاس‌پد

در این صفحه می‌خواهیم چگونگی انتقال عکس از رایانه به کلاس‌پد و برعکس را شرح دهیم.

نکته‌هایی که باید بدانید این است که فقط می‌توان عکس‌های دو رنگ را به کلاس‌پد انتقال داد و امکان مشاهده‌ی عکس‌های سیاه و سفید (و رنگی!) وجود ندارد. در ضمن صفحه‌ی کلاس‌پد 160x240 پیکسل است و اگر عکس‌ها بزرگ باشند دائم باید از Scrollbarها برای پیمایش آن‌ها استفاده کنید. در ضمن امکان تبدیل عکس‌هایی که طول یا عرض آن‌ها بزرگتر از 1000 پیکسل باشد اصلاً وجود ندارد.

 

برای تبدیل سه روش وجود دارد:

        عکس‌های روش اول کم‌حجم‌ترند و توصیه می‌شوند، اما در سیستم‌عامل‌های قبل از نگارش 3 روی کلاس‌پد جواب نمی‌دهند.

        روش دوم عکس‌های حجیمی را تولید می‌کند که در هر دو سیستم‌عامل نگارش 2 و 3 کار می‌کنند.

        روش سوم نیز عکس‌های کمی حجیم و سازگار با همه را تولید می‌کند، ولی به نظر ما آسان‌ترین روش برای تبدیل است!

 

نکته: جدیداً برنامه‌ی ClassPad MCS Editor ساخته‌شده‌است که تبدیل عکس را بسیار راحت‌تر از روش‌های اول و دوم این مقاله انجام می‌دهد و کیفیت خوبی هم برای تصویر خروجی دارد. با وجود این که آن را به عنوان روش سوم در اینجا معرفی کرده‌ایم، در مورد آن در این مقاله توضیحی نداده‌ایم. مقاله‌ی آموزشی اصلی این نرم‌افزار تبدیل متن و تصویر با استفاده از ClassPad MCS Editor می‌باشد که توصیه می‌شود آن را بخوانید.

 

خوب ابتدا برنامه‌ی قدرتمند Paint ویندوز را باز کنید (Start -> All Programs -> Accessories -> Paint). حالا اگر عکس شما از قبل موجود است، آن را باز کنید و یا اگر از صفحه‌ی مونیتورتان با استفاده از دکمه‌ی Print Screen عکس گرفته‌اید، دکمه‌ی Ctrl+V یا گزینه‌ی Paste را بزنید و ویرایش‌های لازم را اعمال کنید.

حالا دکمه‌ی Ctrl+E را بزنید و از بخش Colors گزینه‌ی Black and White را انتخاب کنید (در Paint ویندوز 7 این گزینه به صورت عمودی در دیالوگ قرارداده‌شده‌است) و OK کنید.

بر سر کیفیت عکستان چه آمد؟! فعلاً ناراحت نشوید، آخر همین مقاله روشی را با Photoshop خواهیم گفت که عکس‌های با کیفیت‌تری تحویلتان می‌دهد. ولی فعلاً با همین عکس ادامه می‌دهیم.

 

روش اول تبدیل عکس

در نرم‌افزار Paint کلید‌های Ctrl+A سپس Ctrl+C را فشار دهید تا کلّ عکس انتخاب و کپی شود.

حالا نرم‌افزار ClassPad Manager را بازکنید. دقت کنید که با نرم‌افزار FA-CP1 نمی‌توان عکس تبدیل کرد و باید با بخش شبیه‌ساز کلاس‌پد ClassPad Manager این کار را انجام دهید. در صورتی که کلاس‌پد منجر ندارید یا وقت آن منقضی شده، در اینترنت جستجو کنید یا ایمیل بزنید :-) چون این برنامه کپی‌رایت دارد از گذاشتن لینک آن روی سایت معذوریم.

در ClassPad Manager به برنامه Picture وارد شوید.

از منوی Edit آن گزینه‌ی Resize را انتخاب کنید و عرض و ارتفاع عکستان را وارد کنید (عرض و ارتفاع را در همان پنجره‌ی Attributes یا Image Properties که با Ctrl+E در برنامه Paint ظاهر می‌شد می‌توانید بیابید).

سپس کلیک راست کرده، گزینه‌ی Paste Special را انتخاب کنید. عکس شما ظاهر می‌شود!

منوی File -> Save را انتخاب کنید تا عکس را ذخیره کنید. عکس را با نامی دلخواه در هر پوشه‌ای مایلید ذخیره‌کنید.

تا حالا عکس شما تبدیل شده‌است، آموزش انتقال آن پس از توضیح روش دوم تبدیل در زیر آمده‌است.

 

روش دوم تبدیل عکس

در برنامه‌ی Paint پس از دو رنگ نمودن عکس، گزینه‌ی Save As... (از منوی File یا از دکمه‌ی سمت چپ Ribbon در ویندوز 7) را انتخاب کنید. کاملاً ضروری است که از قسمت Save as type گزینه‌ی Monochrome Bitmap را انتخاب نمایید. عکس را جایی ذخیره‌کنید.

حالا نرم‌افزار ClassPad Manager را اجرا کنید (به توضیحات بالا مراجعه کنید). روی آن کلیک راست کرده و گزینه‌ی Resizable Mode را انتخاب کنید تا یک مگاکلاس‌پد روی مونیتورتان ظاهر شود! از منوی File آن گزینه‌ی Import Bitmap... را انتخاب کنید.

در صفحه‌ی اول آن با زدن دکمه‌ی Choose Bitmaps عکس (یا عکس‌های) خود را انتخاب کنید.

با دو بار زدن کلید Next عکس شما تبدیل می‌شود و در پوشه‌ای به نام Imported روی ایمیج پیشفرض ClassPad Manager شما قرار می‌گیرد. برای انتقال آن به کلاس‌پد قسمت بعد را بخوانید. در ضمن برای برگرداندن ClassPad Manager به حالت عادی نیز می‌توانید کلیک راست کرده و گزینه‌ی Fixed-size Mode را انتخاب نمایید.

 

روش انتقال تصویر تبدیل‌شده به کلاس‌پد

روی محیط ClassPad Manager راست کلیک کنید و گزینه‌ی Exchange Window را انتخاب کنید تا به حالت انتقال فایل بروید.

از قسمتی که می‌بینید، گزینه‌ی Active Document را با کلیک بر روی علامت + کنار آن باز کنید و گزینه‌ای که زیر آن ظاهر می‌شود (در حقیقت نام فایل ایمیج کلاس‌پد) را نیز باز کنید. آن نیز دو زیرمجموعه دارد که زیرمجموعه‌ی Other Data را باز کنید.

(نکته برای کاربران ClassPad Manager های قبل از نگارش 3: به جای Active Document باید از ستون سوم گزینه‌ای که Bold نوشته‌شده را باز کنید و به جای Other Data نیز باید دکمه‌ی یکی‌مانده‌به‌آخر نوار ابزار را بزنید.)

فایل شما در همان پوشه و نامی که خودتان انتخاب کرده‌بودید ذخیره شده است! آن را بیابید.

کلاس‌پد خود را به رایانه وصل کنید! ClassPad Manager باید آن را بشناسد و محیط آن چهارستونی شود. اگر نشد، روی کلاس‌پدتان وارد برنامه‌ی Communication بشوید و مطمئن بشوید تنظیم USB Cable نمایش‌داده‌می‌شود سپس دکمه‌ی اول نوار ابزار آن را بزنید. حالا در ستون اول روی + کنار کلاس‌پدتان کلیک کنید و سپس Other Data را انتخاب کنید.

حالا کافیست فایلتان را از ستون آخر روی یکی از پوشه‌های کلاس‌پد خود در ستون دوم بکشید! (یا این که پوشه‌ی حاوی فایل را از ستون سوم روی کلاس‌پد خود در ستون اول بکشید!)

حالا ClassPad Manager را ببندید تا کلاس‌پد شما از حالت انتقال داده خارج شود.

 

مشاهده عکس روی کلاس‌پد

روی کلاس‌پد خود وارد هر یک از برنامه‌ها که مایلید بشوید و از منوی \*/ گزینه‌ی Variable Manager را انتخاب نمایید. وارد همان پوشه‌ای که فایل را ذخیره‌کرده‌بودید بشوید و روی نام فایل کلیک کنید تا عکس آن ظاهر شود.

مطالب آموزشی در کلاس‌پد دات آی آر

البته به جای Variable Manager می‌توانید برنامه‌ی Bitmap Editor یا BitEdit را مطابق این آموزش روی کلاس‌پد خود نصب نمایید و از آن برای مشاهده و ویرایش تصاویر استفاده کنید.

 

استفاده از Photoshop برای افت کمتر کیفیت عکس

اگر Paint کیفیت قابل قبولی را برای عکس شما ارائه نمی‌دهد، می‌توانید از برنامه‌ی Photoshop جهت ایجاد عکسی بهتر استفاده کنید.

Photoshop را اجرا کنید و عکس مورد نظر خود را باز نمایید. (یا اگر عکس خود را کپی کرده‌اید، گزینه‌ی New را انتخاب کنید و عکستان را Paste کنید)

ابتدا منوی Image -> Mode -> Grayscale را انتخاب کنید و اگر پیغامی ظاهر شد دکمه‌های Flatten سپس Discard را انتخاب کنید.

سپس منوی Image -> Mode -> Bitmap را انتخاب کنید. مقدار موجود در جعبه‌ی Output را تغییر ندهید (برابر مقدار Input باشد) تا اندازه‌ی عکستان تغییر نکند.

در همین پنجره در بخش Method گزینه‌های مختلفی وجود دارد که بعضی از آن‌ها پارامترهای اضافی نیز دارند. با چندین بار امتحان این گزینه‌ها و Undo کردن آن‌ها بهترین گزینه را برای عکس خود انتخاب کنید و در نهایت OK کنید. (البته سعی کنید زیاد عکس را کم‌رنگ نکنید، برای صفحه‌ی کلاس‌پد هرچه پررنگ‌تر باشد بهتر است)

پس از این که کیفیت مطلوب مورد نظر خود را اعمال نمودید، کلیدهای Ctrl+A جهت انتخاب کل عکس و Ctrl+C جهت کپی کردن را انتخاب کنید و از روش اول (یعنی Paste Special کردن در برنامه‌ی Picture) عکس خود را تبدیل نمایید.

 

انتقال عکس از کلاس‌پد به رایانه

همانطور که شما می‌توانید فایلی را از ستون کامپیوتر نرم‌افزار ClassPad Manager به ستون کلاس‌پد بکشید، می‌توانید فایل‌های کلاس‌پد را نیز به ستون کامپیوتر بکشید. پس کافی است کلاس‌پد خود را به رایانه متصل کنید و در نرم‌افزار ClassPad Manager وارد حالت Exchange mode بشوید. فایلی را از ستون کلاس‌پد خود به ستون رایانه به زیر مجموعه‌های فایل Active Document بکشید. پس از این کار پنجره‌ی Exchange Window را ببندید و در بخش شبیه‌ساز کلاس‌پد وارد برنامه‌ی Picture شوید و فایل را باز کنید.

 

در مورد مقاله چه فکر می‌کنید؟

چه نمره‌ای به محتوای این صفحه می‌دهید؟

عبارت امنیتی روبرو را وارد نمایید:

(برای راحت‌شدن از شر این فیلد در سایت ثبت نام کنید یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید.)
( چرا عبارت این‌قدر سخت است؟ )
 
 
 
 

© ClassPad.ir        استفاده از محتوای سایت فقط با درخواست قبلی از نویسنده و ذکر منبع مجاز است.

© 2010-2014 ClassPad.ir     All Rights Reserved